Aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław

biuro@dfinanse.pl


71 77 70 445, 785 833 816

Co zrobić, aby nie stracić na samochodzie?
Ubezpieczenie DEFEND Gap w pigułce


Każdy zdaje sobie sprawę, że wartość samochodów ciągle spada, ale czy zastanawiałeś się nad tym, ile Ty na tym stracisz, w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży auta? Co, jeśli jeździsz samochodem od nowości i w 5-tym roku użytkowania Twoje auto zostanie skradzione? W przeciągu 5 lat pojazd może stracić ponad połowę swojej wartości. Już po zaledwie roku jazdy, wartość spada średnio o 20%. Z polisy AC otrzymasz odszkodowanie, ale tylko równe wartości rynkowej auta z dnia szkody, a więc zawsze mniej niż zapłaciłeś za samochód i stałe sumy ubezpieczenia AC w kolejnych latach na nic się nie zdadzą!
Ubezpieczenie DEFEND Gap powstało jako odpowiedź na ten problem. Dzięki odszkodowaniu GAP, możesz liczyć na wypłatę rekompensaty, która pozwoli na zakup nowego samochodu tej samej klasy i wartości, co utracone auto. Polisa GAP działa w momencie, kiedy likwidator stwierdzi szkodę całkowitą lub gdy samochód zostanie skradziony. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z reguły, gdy koszt przywrócenia uszkodzonego pojazdu do stanu używalności przekracza 70% jego wartości w dniu wystąpienia zdarzenia.
Ubezpieczenie DEFEND Gap nie tylko pozwoli uzyskać środki na zakup nowego samochodu, ale często także ułatwia rozliczenie zaciągniętego kredytu czy leasingu. Do wyboru mamy kilka wariantów tego ubezpieczenia a do najpopularniejszych należą:
DEFEND Gap MAX (fakturowy) – pokrywa różnicę pomiędzy wartością zakupionego pojazdu a jego wartością rynkową z dnia szkody całkowitej / kradzieży, także kiedy szkoda jest likwidowana z polisy OC sprawcy. Wartość z faktury zakupu utrzymywana jest przez cały okres ubezpieczenia Gap tj. od 12 do 60 miesięcy. Wariant ten dedykowany jest do pojazdów nowych i używanych, nie starszych niż 6 lat na moment przystąpienia do GAP. Ubezpieczysz m.in. samochody dostawcze i ciężarowe.
DEFEND Gap MAX AC (casco) to rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zdążyli wykupić polisy GAP w ciągu pierwszych 120 dni od zakupu auta. Do tego wariantu można przystąpić zawsze, jeżeli tylko kierowca posiada polisę AC a wartość jaką będziemy zabezpieczać, to wartość ze wznawianej polisy lub indywidualnej wyceny samochodu z dnia przystąpienia do GAP. Zasada działania i wypłaty jest taka sama jak w przypadku GAP’a fakturowego. Odszkodowanie, to różnica pomiędzy wartością z polisy GAP a tym co wypłacił podstawowy zakład ubezpieczeń. Maksymalny okres ochrony GAP, to 5 lat i mogą przystąpić do programu auta nie starsze niż 6 lat i nie droższe niż 600.000 zł. Ubezpieczysz m.in. przyczepy kempingowe a nawet traktory rolnicze.
DEFEND Gap DIRECT – to najbardziej uniwersalny wariant GAP na rynku przeznaczony dla aut nowych i używanych, nawet 10-o letnich a co najważniejsze w tym wariancie nie musisz posiadać polisy AC. Ty możesz być dobrym kierowcą, ale obawiasz się piratów drogowych, nie chcesz przepłacać za wysokie limity odszkodowania, ten wariant jest dla Ciebie. Co ważne, tym ubezpieczeniem możemy objąć nie tylko auta osobowe czy kampery, ale także motocykle.
Chciałbyś poznać więcej zalet a może sprawdzić jak korzystnie wypadają składki za ubezpieczenie DEFEND Gap? Skorzystaj z przygotowanego kalkulatora na stronie www.gaponline.pl i wybierz najlepszą ofertę dla siebie. Kup online, także na raty

Czym jest DEFEND GAP?


Nasz kolega Adam kupił w 2017r. za gotówkę (długo zbierane oszczędności) VW Golfa Variant 1.4 TSI za 82 000 zł. W ubiegłym tygodniu miał kolizję nie ze swojej winy. Likwidator z zakładu ubezpieczeń, stwierdził jednoznacznie – szkoda całkowita i przyznał odszkodowanie z polisy OC sprawcy 37 000 zł. Czy to dużo, czy mało, oceńcie sami. Adam usłyszał tylko, że jego wcześniej bezwypadkowy Golf był tyle wart na moment zdarzenia i co najwyżej może się odwołać od decyzji. Adam a właściwie jego samochód i budżet stracili 45 000 zł na spadku wartości. Jeżeli oszczędności Adama nie urosły i nie dysponuje nadwyżka gotówki, będzie zmuszony kupić auto o klasie zdecydowanie niższej niż to utracone. Zawsze zostaje opcja kredytu albo przezornie wykupienie polisy DEFEND Gap.


A jak mogło to wyglądać z polisą Gap?


Oprócz odszkodowania jakie Adam otrzymał z polisy OC sprawcy, uzyskałby także drugie odszkodowanie z polisy DEFEND Gap, wyrównujące do wartości auta z dnia zakupu.
OC + DEFEND Gap = 100% wartości
37 000zł + 45 000zł = 82 000zł
To prosty przykład z życia wzięty jak działa ubezpieczenie DEFEND Gap. Posiadanie tej polisy chroni przed stratą finansową spowodowaną utratą wartości pojazdu w czasie. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, jednak niektóre firmy leasingowe będą wymagać takiego ubezpieczenia, chcąc zabezpieczyć się na wypadek szkody całkowitej lub kradzieży.


Zapytaj

o ofertę ubezpieczeń


+48 71 77 70 445

biuro@dfinanse.pl

Pon.-Pt. godz. 8:00-16:00

Aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław