Aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław

biuro@dfinanse.pl


71 77 70 445, 785 833 816

Komunikacja

Ubezpieczenie Komunikacyjne


  • Ubezpieczenie pojazdu OC
  • Ubezpieczenie pojazdu AC
  • Ubezpieczenie pojazdu NNW
  • Ubezpieczenie pojazdu ASS
  • Ubezpieczenie flotowe

Należy do segmentu ubezpieczeń majątkowych określonych w ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego w celu ubezpieczenia go od odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdu.

Samo ubezpieczenie OC gwarantuje ochronę sprawcy szkody przed roszczeniami poszkodowanego, jednak nie chroni samego sprawcy przed szkodami majątkowymi jakie on sam poniósł. Dlatego też ważnym składnikiem ubezpieczeń komunikacyjnych jest ubezpieczenie AC (autocasco) czy też ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków). Oczywiście na pytanie, które ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe – odpowiedź brzmi OC. Jednak pełną ochronę w komunikacji, zarówno od roszczeń poszkodowanych w wypadku samochodowym, jak i własnych strat majątkowych w przypadku gdy jesteś sprawcą wypadku/kolizji zapewni ci pełny pakiet ubezpieczeń AC, OC, NNW i Assistance. W momencie gdy jesteś sprawca wypadku Twoje szkody zostaną pokryte z ubezpieczenia AC, natomiast poszkodowani w takim zdarzeniu dostaną odszkodowanie z OC. Dopiero tak dopasowane ryzyka dadzą ci poczucie bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie AC ochroni Ciebie drogi kliencie nie tylko w przypadku gdy uszkodziłeś swój pojazd. AC uchroni od zdarzeń losowych w tym pożaru oraz od szkód kradzieżowych np. szkody częściowej. Jeśli nie wiesz co to jest ubezpieczenie assistance to podpowiemy, że jest ono również ważnym składnikiem ubezpieczeń komunikacyjnych, przydatnym szczególnie bezpośrednio po wypadku/kolizji lub w sytuacji gdy Nasz pojazd został unieruchomiony. Ubezpieczenie to ma na celu zapewnienie ubezpieczonemu określonej pomocy w nieoczekiwanych zdarzeniach losowych. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia możemy liczyć na pomoc specjalisty, auto zastępcze lub nocleg gdy jesteśmy z dala od domu.

Współpracujemy z największymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi dlatego możemy zaoferować ubezpieczenie motocykla, quada, drona, samochodów specjalnych oraz flot. Zadzwoń i zapytaj naszych agentów o AC dla takiego pojazdu w tym ubezpieczenie od kradzieży quada czy motocykla, a pomożemy znaleźć Tobie najlepsze ubezpieczenie bez wychodzenia z domu. Nie trać czasu na wpisywanie w wyszukiwarkach: ubezpieczenie quada kalkulator czy ubezpieczenie quada ile kosztuje? Pozwól naszym agentom przedstawić najkorzystniejszą ofertę.

Wykupując ubezpieczenie AC, szczególnie jeżeli było nabywane w ramach leasingu lub na kredyt, należy pamiętać o możliwości wykupienia opcji posiadającej ubezpieczenie RTI. Dla osób, które nie spotkały się z takim produktem, ubezpieczenie RTI (Return to Invoice) jest ubezpieczeniem do wartości fakturowej pojazdu. W przypadku kradzieży lub wystąpienia szkody całkowitej, zapewni ono wypłatę odszkodowania do wysokości kwoty zakupu pojazdu.

Na koniec odpowiemy na jedno z często zadawanych pytań mianowicie: ubezpieczenie dla młodego kierowcy? Otóż co do zasady nie ma specjalnego produktu ubezpieczeniowego dla młodych kierowców, natomiast wiek kierowcy i często okres posiadania prawa jazdy mają istotny wpływ na wysokość składki. Dlatego też, właściciele pojazdów często ustanawiają młodych kierowców współwłaścicielami pojazdów, aby mógł im już biec okres zniżkowy lub aby skorzystali oni ze zniżek współwłaściciela.

Nie warto zastanawiać się, które ubezpieczenie auta wybrać. Skontaktuj się z nami, a My przeprowadzimy Cię przez wszystkie niezbędne procedury, ustalając twoje faktyczne potrzeby i przedstawimy Tobie najlepszą ofertę wybraną spośród najlepszych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Jesteśmy do twojej dyspozycji we wszystkich kwestiach związanych z wyborem odpowiedniej polisy. Zadzwoń i zobacz jakie to proste.

 

Czekamy na kontakt

785 833 816
Zadzwoń i spytaj o ofertę

Ubezpiecz się zdalnie!