Aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław

biuro@dfinanse.pl


71 77 70 445, 785 833 816

Dom i Mieszkanie

Ubezpieczenie Nieruchomości


  • Ubezpieczenie domu
  • Ubezpieczenie mieszkania
  • Ubezpieczenie od ognia i zdarzeń losowych
  • Ubezpieczenie w zakresie All Risk
  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym
  • Assistance

Nieruchomości w tym szczególnie dom i mieszkanie są często głównymi składnikami Naszych majątków. Własny dom lub mieszkanie jest dla Nas często powodem do dumy, o którym lubimy opowiadać znajomym. Dlatego też, wybór polisy obejmującej ubezpieczenie domu czy ubezpieczenie mieszkania, uwzględniającej wszelkie niezbędne ryzyka jest ważnym krokiem w zabezpieczeniu swojego majątku.

Ubezpieczenia nieruchomości zabezpieczają nasz dom lub mieszkanie będące zazwyczaj dorobkiem naszego życia, chroniąc nas przed kradzieżą, dewastacją lub niespodziewanymi zdarzeniami, które mogą w jednej chwili pozbawić nas dachu nad głową. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia, zakres jego obejmuje szkody powstałe na skutek: zdarzeń losowych (np. pożar, uderzenie pioruna, zalanie, huragan, powódź, grad, wybuch, osuwanie się ziemi), kradzieży z włamaniem i rabunku oraz zniszczenia związane z nimi, dewastacje. Jednocześnie w ramach takiego ubezpieczenia możemy się ubezpieczyć od szkód powstałych w związku z posiadaną nieruchomością, dlatego należy pamiętać, aby w ramach posiadanego ubezpieczenia wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ubezpieczonego).

Ważnym aspektem ubezpieczenia domu są ruchomości znajdujące się wewnątrz nieruchomości. One również podlegają ubezpieczeniu na wypadek kradzieży czy aktów wandalizmu. Ochroną ubezpieczeniową możemy objąć wartościowe elementy wyposażenia w tym dzieła sztuki.

Ważnym elementem ubezpieczenia domu jest ubezpieczenie elementów stałych w tym fotowoltaiki. Popularność instalacji fotowoltaicznej w Polsce stale rośnie. Obecnie można mówić o swoistym boom na taką instalację. Jest ona montowana nie tylko w nowo budowanych domach ale też w starych budynkach czy też na nieruchomościach komercyjnych wykorzystywanych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Stąd też ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej powinno iść w parze z ubezpieczeniem nieruchomości. Szczególnie jeżeli popatrzymy na koszty wykonania instalacji i porównamy je z wysokością składki ubezpieczeniowej. Zabezpieczenie składników majątkowych, które mają nam służyć na lata, powinno być dla nas priorytetem.

Należy pamiętać, że nie wszystkie elementy wyposażenia domu podlegają ochronie ubezpieczeniowej. Jeżeli prowadzisz firmę/działalność gospodarczą i masz ją zarejestrowaną w domu to sprzęt kupiony na firmę (np.: drukarkę, komputer, telewizor) nie jest objęty ubezpieczeniem. W takiej sytuacji należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Ubezpieczenia nieruchomości to nie tylko dom i mieszkanie. Musimy pamiętać, że ubezpieczeniem możemy objąć także nieruchomości niemieszkalne w tym wchodzące w skład prowadzonej działalności gospodarczej czy gospodarstwa rolnego (budynki gospodarcze, magazyny).

Popularną formą spędzania wolnego czasu stały się ostatnio domki letniskowe. Można powiedzieć, że zapanowała moda na posiadanie własnego kąta na działce z dala od zgiełku miasta. Szczególnie popularne stały się domki letniskowe zlokalizowane w sąsiedztwie jezior lub gór. To tam możemy spokojnie wypocząć i zapomnieć o codziennych problemach. Ponieważ, często taki domek stoi pusty, jest on szczególnie narażony na kradzieże czy też dewastację. Rozwiązaniem na to jest ubezpieczenie domku letniskowego, tak aby nie martwić się czy będzie do czego wracać.

Rozpoczynając budowę wymarzonego domu, powinniśmy pamiętać o objęciu go ochroną ubezpieczeniową. Szczególnie gdy inwestujemy oszczędności całego życia lub zaciągamy długoterminowe zobowiązaniu, powinniśmy zadbać o ochronę naszego majątku. W tym pomoże nam ubezpieczenie domu w budowie (ubezpieczenie placu budowy). Takie ubezpieczenie już na etapie inwestycyjnobudowlanym zapewni nam ochronę od zdarzeń losowych (pożaru, wichury etc.), czy też zapewni wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży zainstalowanego tam sprzętu.

Nie zastanawiaj się gdzie wykupić ubezpieczenie domu mieszkania czy budowy, co powinny obejmować zawierane polisy czy od jakich ryzyk się ubezpieczać. Nasi agenci przeprowadzą się przez skomplikowaną procedurę doboru odpowiedniej polisy, zbadają twoje potrzeby i wybiorą dla Ciebie najkorzystniejsze ubezpieczenie, tak abyś mógł spać spokojnie.

 

Czekamy na kontakt

785 833 816
Zadzwoń i spytaj o ofertę

Ubezpiecz się zdalnie!